Co to jest refleksologia.

Refleksologia – jest to nauka o refleksach, które znajdują się w stopach i w dłoniach i mają bezpośrednie połączenie ze wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. Jest to unikalna metoda chodzenia kciukiem i palcami po tych refleksach. To jest absolutne cudo życia, to jest pasja, to jest radość, to jest dobre zdrowie, to jest mądrość pracy ludzkiego ciała, życie w zgodzie z samym sobą.

Jest to metoda bezinwazyjna i całkowicie bezpieczna. Pobudza albo wycisza pracę ciała człowieka. Zatem może być stosowana dla osób w każdym wieku.

U osób zdrowych to doskonały sposób na odprężenie i profilaktykę. Ważne jest aby zapobiegać, nie leczyć.

Nasze stopy mówią.

Refleksy to lustrzane odbicie pracy ciała w stopach i rękach. Stopa jest to miniaturowe ciało człowieka. Nasze stopy mówią nam, alarmują już nawet 3 lata wcześniej, jeśli są niedomagania w naszym organizmie, które mogą prowadzić do choroby. Ich mowa to swędzenie, ból, pieczenie, narośnięty, stwardniały naskórek, fioletowe stopy, jak rozlazłe ciasto, wyblakłe, porysowane bruzdami. Ważne jest, aby szybko zareagować na te sygnały, gdyż to jest wołanie o pomoc. Nauczmy się ich słuchać.

Refleksolog nie jest lekarzem, nie diagnozuje, nie przepisuje lekarstw. Jego zadaniem jest poszukiwanie zdrowia w schorowanym ciele człowieka. Refleksolog ma tak usprawnić krwiobieg, pracę układu nerwowego, zbalansować pracę gruczołów, organów, aby organizm sam pobudził do obowiązków układ limfatyczny i wtedy podczas całej tej pracy zaczyna się proces samouzdrawiania. Siła dobrego zdrowia jest w nas.